Reklama
Petr Cvalín

Krym patří Rusku. Evropské státy by toto měly respektovat

20. 03. 2017 19:41:55
V těchto dnech si nejen Rusko připomíná třetí výročí nového sjednocení poloostrova Krym s Ruskou federací.

Mimochodem, sjednocení Krymu s Ruskem se odehrávalo v době, kdy na Ukrajině byla nanejvýš vygradována občanská válka a i občané Krymu nevěděli, jaká je čeká buducnost. Konkrétně ti lidé, kteří nesouhlasili s tehdejší kyjevskou vládou, kterou podporovaly různé polovojenské bataliony, patřící tamním oligarchům. A jak je veřejně známo, lidé sloužící v těchto batalionech neskrývali a dosud neskrývají sympatie k fašismu. Viz batalion Azov.

Nynější situace na Ukrajině je napjatá a vidíme, že i nadále dochází k lokálním konfliktům. Ovšem toto se netýká Krymu, který je ruskou půdou. Na druhou stranu od představitelů kyjevské vlády slýcháváme, že Krymu se Ukrajina zmocní i zbraněmi. Což v překladu znamená, že Ukrajina je s největší pravděpodobností ochotna jít do války s Ruskem, což by znamenalo pro Evropu velkou katastrofu. Vše se dá řešit diplomatickou cestou. Toto by si měli zejména uvědomit ti, kteří stupňují napětí s Ruskem.

Na závěr je nutno konstatovat, že evropské státy by měly respektovat, že Krym patří Rusku. Vždyť takto občané Krymu zcela svobodně a demokraticky rozhodli.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Petr Cvalín | | karma: 32.34 | přečteno: 1103 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 140 příspěvků.
Poslední z 23. 3. 2017, 6:16

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz
Reklama